To ostatni dzień na potwierdzenie uprawnień do PUP

Departament Ochrony Socjalnej przypomina, że jeszcze tylko dzisiaj można potwierdzić swoje prawo do pobierania zasiłku Pandemic Unemployment Payment.

Osoby przebywające na zasiłkach PUP powinny potwierdzić, iż nadal pozostają bez pracy z powodu pandemii, a mogą to zrobić za pośrednictwem strony: www.mywelfare.ie, gdzie znajduje się specjalna zakładka, a w tej wszelkie niezbędne informacje i gdzie można określić swój status zatrudnienia.

Do potwierdzenia potrzebne jest m.in. konto na MyGovID, a o ile ktoś takiego nie posiada, może je założyć, co pozwoli na przejście kolejnych etapów.

Następnie należy wypełnić elektroniczny formularz potwierdzający uprawnienia do pobierania zasiłku PUP, jednak należy się spieszyć, bo należy to zrobić do piątku 26 marca 2021 roku, więc czas jest tylko do północy. O ile osoby pobierające PUP, nie zrobią tego dzisiaj, wtedy urzędnicy Social Welfare, uprawnieni są do wstrzymania płatności, a to oznacza, że po prostu odbiorą zasiłek i albo trzeba będzie wyjaśnić całą sprawę osobiście, albo ponownie składać wniosek o przyznanie płatności z tytułu pandemicznego bezrobocia.

Składając potwierdzenie o uprawnieniach do pobierania zasiłku PUP, trzeba podać dane osobowe, w tym numer PPS, co pozwoli na identyfikację osoby uprawnionej do pobierania zasiłku, ale trzeba będzie złożyć również oświadczenie, iż spełnia się warunki otrzymywania płatności PUP.

Osoby uprawnione do pobierania zasiłku Pandemic Unemployment Payment, które złożą stosowną deklarację, nadal otrzymywać będą wsparcie z Social Welfare, ale może dojść też do przypadków, że urzędnicy, poproszą o złożenie kolejnych dokumentów.

Jeżeli komuś nie uda się przejść przez ten proces weryfikacji, o czym zostanie poinformowany, powinien skontaktować się z lokalnym urzędem Social Welfare lub zamknąć swoją płatność Covid-19.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.mywelfare.ie.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Social Protection

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
PM urges Belarus to
Eksperci potwierdzaj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian