To ona chce wykorzystać media społecznościowe

TikTok – czas na kampanię w mediach społecznościowych na temat testowania antygenów, powiedziała posłanka Higgins

Potrzebna jest duża kampania informacyjna z wykorzystaniem TikToka i Instagrama, aby poinformować młodych ludzi o właściwej praktyce testowania antygenu, powiedziała dyrektor generalna Fine Gael.

Posłanka z Dublin Mid-West Emer Higgins wezwała HSE do wprowadzenia kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych na temat testowania antygenowego, skierowanego do młodych ludzi.

Przemawiając w Dáil Emer Higgins stwierdziła:

– Nie wiem, czy jesteś fanem TikTok Taoiseachu? Ale najnowszy film na TikTok HSE ma ponad 862 tysiące wyświetleń, więc jest to potężne narzędzie do przekazywania ważnych informacji zdrowotnych młodszemu pokoleniu. Ale nie ma nic o testowaniu antygenów. Jest kilka rzeczy, które wiemy na pewno, Covid jest w naszych społecznościach, wiemy, jak trudno jest uzyskać test PCR i wiemy, że nie ma pewności, kiedy należy wykonać test antygenu i jak to zrobić poprawnie? Obecna rada jest taka, że ​​możesz wykonać test antygenu, jeśli nie masz objawów COVID-19 i regularnie przebywasz w środowiskach wysokiego ryzyka, takich jak kluby nocne, bary, restauracje, sale koncertowe, kina i teatry. Wzywam więc rząd do wykorzystania platform mediów społecznościowych, takich jak TikTok i Instagram, do przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat testowania antygenów. Ta kampania powinna być skierowana do naszych młodych ludzi, którzy częściej chodzą do klubów nocnych i barów i spotykają się w środowiskach wysokiego ryzyka, a także wykorzystywać treści wideo, aby upewnić się, że wiedzą, kiedy i jak wykonać test antygenowy. To praktyczna interwencja, którą rząd i Departament Zdrowia mogą szybko podjąć, aby zapewnić, że prawidłowe informacje docierają do młodych ludzi i ograniczyć zamieszanie związane z testowaniem antygenu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin ogłasza
Śniegu spadnie, że
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська