To nie mogło trwać wiecznie

Dosyć szybko przyzwyczailiśmy się do wysokich temperatur i słonecznego nieba nad Irlandią, ale Met Éireann ostrzega, że to dosyć szybko się skończy.

O ile weekend będzie jeszcze ciepły i ze stosunkowo dużą ilością słońca, to już początek przyszłego tygodnia przyniesie znaczną zmianę aury. Będziemy mieli więcej opadów deszczu, czasami intensywnego, pojawi się też wiatr, a temperatury…

No cóż, temperatury w dzień obniżą się istotnie, bo spadną do około 10 stopni Celsjusza, a gdzieniegdzie nawet do 6 stopni.

Noce też będą raczej zimne, ze wskazaniami w okolicach 3-4 stopni Celsjusza, a jednym z chłodniejszych dni przyszłego tygodnia będzie środa. Następnie zobaczymy stopniowy powrót do lekkiego ocieplenia, a termometry pokażą do 14 stopni.

Prognozy na końcówkę przyszłego tygodnia są niejednoznaczne, ale obecnie, nie można jeszcze mówić, że załamanie pogody będzie krótkotrwałe, chociaż deszcz jest potrzebny, bo w niektórych rejonach kraju, rolnicy narzekali na zbyt suchą glebę, co wpływa na proces wegetacji roślin.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandczycy masowo o
Terminal Ballylongfo
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська