To miał być ostatni raz

Jak każdego roku z końcem marca zmieniamy czas z zimowego na letni, a marzec 2021, miał być ostatnim w Unii Europejskiej, kiedy dokonany przesunięcia wskazówek.

W tym roku czas zmieniamy w nocy z 27 na 28 marca, więc z godziny 2:00 wskazówki zegarów przestawimy na 3:00. Niestety, zawiedzeni będą ci, którzy marzą od dawna, aby zakończyć ten uciążliwy nakaz, a ma on miejsce dwa razy w roku.

Od prawie pięciu lat w Unii Europejskiej opracowywany jest projekt, który został przyjęty i mówi, że w marcu 2021, zegary na czas letni przestawimy ostatni raz.

Ze względu na pandemię, prace nad wdrożeniem nowej unijnej dyrektywy zostały wstrzymane, więc wstrzymane zostały też konsultacje w tej sprawie, a swoje uwagi do całości projektu, zgłosiło kilka państw, w tym Polska.

Tym samym, projekt, pomimo że zyskał aprobatę w ogólnounijnych konsultacjach społecznych, zatwierdzony przez Parlament Europejski, a i zgodziła się na to Komisja Europejska, został zawieszony i nie wiemy, kiedy ponownie zacznie się działać, żeby obowiązującym w całej Unii Europejskiej, niezależnie od pory roku, był czas letni, a przesuwanie wskazówek zegarów, zakończyło się raz na zawsze.

Na marginesie można dodać, że naturalnym czasem dla ziemi, jest czas zimowy, ale wygodniejszy, stał się dla nas letni, więc ten, będzie obowiązywać, ale w nieznanej nam przyszłości.

*

Typowe dla UE. Po co debatować, ustalać, konsultować? Zmienić i tak zostawić. Koniec.

Bogdan Feręc

Źr: UE

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ochrona lokatorów z
Leaving Certificate
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian