To już pewne. W Shannon 500 osób straci pracę

Molex Ireland zapowiedział na spotkaniu z pracownikami, że do końca 2020 roku, zakład zostanie zamknięty, a to oznacza utratę pracy dla 500 osób.

Zakład Molex działający w Shannon od 1971 roku jest jednym z największych pracodawców w regionie, a zamykany będzie w kilku etapach, więc produkcja wygaszana w nim będzie stopniowo. Najdłużej zatrudnienie zachowają pracownicy z wieloletnim stażem, jednak i oni będą musieli pożegnać się w końcu z firmą, która straciła rentowność.

Molex Ireland należy do grupy Molex Incorporated z siedzibą w Illinois w USA, a działa w Shannon w wolnej strefie ekonomicznej i zajmuje się produkcją komponentów elektroniki przemysłowej oraz użytkowej.

Większość produkcji z Shannon przenoszona będzie do innych zakładów Molex Incorporated, a decyzja podjęta została po wnikliwej analizie wyniku finansowego oddziału z hrabstwa Clare. Molex Ireland zapowiada również, że uruchomi kilka programów wsparcia dla zwalnianych pracowników, które pomogą im w pierwszym okresie po utracie zatrudnienia.

Sprawę komentuje też minister biznesu, przedsiębiorczości i innowacji Heather Humphreys, która w oświadczeniu dla prasy stwierdziła:

Jestem bardzo rozczarowana tymi wiadomościami. Moje bezpośrednie myśli są z pracownikami i ich rodzinami w bardzo trudnym dla nich czasie i dla szerszego obszaru Shannon. W pełni doceniam to, jak tak ważni wielcy pracodawcy, tacy jak ta firma, znajdują się w regionach, co jeszcze bardziej utrudnia zamknięcie tej firmy. Rząd zrobi wszystko, co możliwe, od dziś, aby pomóc pracownikom dotkniętym tym zamknięciem.

Jeszcze gorsze wiadomości dla mieszkańców ma burmistrz Clare i jednocześnie radna Cathal Crowe, a ta powiedziała, że „Molex Ireland, to nie jedyna fabryka w regionie, która zostanie zamknięta”. „W nadchodzących miesiącach spodziewać się należy utraty kolejnych miejsc pracy w hrabstwie Clare, a to z całą pewnością wpłynie na stan bezrobocia w tym trudnym regionie kraju”, dodała Crowe.

Bogdan Feręc

Źr: IDA Ireland/Molex/Clare County Council

Podziel się:

Londyn wstrzymuje pr
ESB wprowadza opłat
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn