To już 11 lat

Dzisiaj radio Wnet.FM obchodzi swoją jedenastą rocznicę powstania i właśnie 25 maja 2009 roku, jego szef Krzysztof Skowroński pierwszy raz zasiadł za „Wnetowym” mikrofonem.

Nazwa radia nie została wybrana przypadkowo, bo „wnet”, znaczy zarówno nagle, jak i w „necie”, czyli Internecie. Tak, radio powstało, jako stacja internetowa, która od początku był inna niż wszystkie, bo nigdy nie kierowała się zasadą komercyjności, a wolnego dostępu do mediów i to dla wszystkich.

Aktualnie radio Wnet.FM nadaje już na falach eteru w Warszawie i Krakowie, a wkrótce uruchomiony zostanie nadajnik we Wrocławiu oraz maszty nadawcze w innych miastach, w tym na polskim wybrzeżu, mazurach, w Wielkopolsce i oczywiście w mojej rodzinnej Łodzi.

Radio jest stacją konserwatywną, co trochę kłóci się moimi poglądami, czego wyraz niejednokrotnie dawałem, ale jest też bardzo liberalne i pozwala gościć na swojej antenie osobom, o innych niż prawicowe poglądy, więc znalazło się w nim też miejsce dla mnie.

Z okazji 11 rocznicy, chciałbym pogratulować wytrwałości i osiągnięcia sukcesu przez prezesa Krzysztofa Skowrońskiego, pogratulować moim redakcyjnym koleżankom i kolegom naszego wspólnego zwycięstwa, a i życzyć nam wszystkim, dalszego niepohamowanego rozwoju i kolejnych rozgłośni w wielu miastach w Polsce.

Szczególnie ciepłe słowa skierować muszę pod adresem dublińskiej redakcji oraz mojego kolegi i przyjaciela Tomasza Wybranowskiego, który zauważył mnie kilka lat temu na zachodnich rubieżach Zielonej Wyspy i zaprosił do współtworzenia „Studia Dublin” oraz pozostania częścią radia Wnet.FM. Pamiętam nasze początki, skromne, z niewielką ilością korespondentów. Obecnie „Studio Dublin” to oprócz naszego szefa Tomasza, Kasia Sudak wydawca i realizatorka audycji, Agnieszka Białek z redakcji w Belfaście, Kuba Grabiasz szef działu sportowego, a okazyjnie wszyscy mieszkańcy Irlandii. Wspomnieć tutaj trzeba też o naszej nowej koleżance redakcyjnej Ewie Witek, która ma zamiar zająć się poprawą naszej kondycji fizycznej i psychicznej, więc i ona ma swój kącik w „Studiu Dublin” radia Wnet.FM. Mówiąc o „Studiu Dublin”, wspomnieć należy Alexa Sławińskiego, który prowadzi obecnie „Studio Londyn”, ale czasami gości w Irlandii, pamiętajmy też o Piotrze Słotwińskim, który także pojawia się cyklicznie we Wnet.FM. Częścią polityczno-gospodarczą audycji „Studio Dublin”, zajmuje się niejaki Bogdan Feręc.

Na koniec chciałbym życzyć całemu, kilkudziesięcioosobowemu zespołowi redakcyjnemu Radia Wnet.FM kolejnych lat na polskiej antenie, sukcesów i trwania na informacyjnej służbie.

Państwa zapraszam natomiast do słuchania naszego jubileuszowego programu, a w Irlandii można to zrobić za pośrednictwem TEGO LINKU>>>

Na koniec piosenka zespołu The Beatles, która stała się swoistym hymnem radia WNET.FM.

Bogdan Feręc – „Studio Dublin” Wnet.FM

Polska-IE: Udostępnij...
Ceny paliw nadal są
Czy po pandemii wzro
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish