To jest zemsta! Irlandzcy dyplomaci wydaleni z Rosji

Wojna dyplomatyczna zaczęła wchodzić na kolejny poziom i rozpoczęły się działania, które są wstępem do zerwania stosunków dyplomatycznych Federacji Rosyjskiej z wieloma państwami.

Warto jednak skupić się na postępowaniu Kremla wobec Irlandii, bo totalitarne władze w Moskwie postanowiły, iż wezmą odwet na Dublinie, a konkretnie zemszczą się za to, iż nikt nie chce sprzedać oleju opałowego ambasadzie rosyjskiej w Dublinie.

Postępowanie Kremla uważa się za wręcz złośliwe i krok odwetowy na irlandzkim MSZ, które nie chce partycypować w zakupie środków grzewczych dla rosyjskiej ambasady.

Dlatego Moskwa zadecydowała, iż wydali z irlandzkiej placówki dwóch dyplomatów, chociaż nie są oni wysokiego szczebla i nie będzie to miało wpływu na sprawne działanie irlandzkiego przedstawicielstwa w Federacji Rosyjskiej.

Do tej pory, żaden z dostawców z Irlandii, nie podjął decyzji, iż dostarczy olej opałowy ambasadzie rosyjskiej w Dublinie, a to oznacza, że przypomną sobie syberyjskie chłody, ale będą też plusy, bo zmniejszą ślad węglowy Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Setki skarg na lotni
Nowości w Penneys
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська