To Emiliano Sala – potwierdza AAIB

W poniedziałek 21 stycznia 2019 roku Air Traffic Control straciła łączność z samolotem lecącym z Nantes do Cardiff, na którego pokładzie oprócz pilota, znajdował się napastnik Cardiff City Emiliano Sala.

Kontakt z maszyną stracono nad kanałem La Manche i wtedy rozpoczęły się poszukiwania zaginionego samolotu. Akcja poszukiwawcza w pewnej chwili została przerwana i stwierdzono, iż nie da się z całą pewnością ustalić miejsca katastrofy, co legło u podstaw decyzji o zaprzestaniu poszukiwań.

Z taką decyzją nie mogła zgodzić się rodzina i fani Sali, którzy zebrali odpowiednią kwotę pieniędzy, aby wznowić prywatne poszukiwania.

Akcja prowadzona była z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu do poszukiwań podwodnych i z jego pomocą udało się ustalić miejsce spoczynku wraku maszyny, a jednocześnie wydobyć na powierzchnię ciała znajdujących się w niej osób.

Po wydobyciu ciał na powierzchnię ustalono ponad wszelką wątpliwość, iż jedną z ofiar jest piłkarz Emiliano Sala.

Air Accidents Investigation Branch wyjaśnia obecnie przyczyny wypadku, a pod uwagę bierze wszystkie możliwości, jakie mogły doprowadzić do katastrofy.

Bogdan Feręc

Źr: BBC/AAIB

Zdj: RMF.FM

Znajdź nas:

Theresa May będzie
Sąd Pracy zajmie si
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn