To dopiero będzie „przekręt”

W mojej ocenie, zbliżającą się decyzję National Lottery, uważam za pozbawioną sensu, bo odbiera nadzieję i zmienia warunki gier liczbowych.

Od pół roku nie padała w irlandzkim Totku główna wygrana, więc 19 milionów euro, jest cały czas do wzięcia, ale pojawiły się głosy polityków, którzy chcą, żeby pojawiło się trafienie. W tej sprawie przed Komisją Oireachtas wypowiadał się szef National Lottery Andrew Algeo, który podsunął pomysł i rozwiązanie, by pozbyć się 19 milionów euro.

O ile zgodzi się na takie rozwiązanie regulator rynku gier liczbowych, w którymś z kolejnych losowań, nagroda główna, rozdzielona zostanie na pięciu lub sześciu szczęśliwców, który wytypują piątkę lub piątkę z liczbą dodatkową.

Ten wybieg, który ocenić należy, jako sterowanie grami liczbowymi, nigdy, w mojej ocenie nie powinien mieć miejsca, a skoro do zakładów losowych zaczyna wtrącać się świat polityki, trzeba powiedzieć swoje stanowcze „NIE”.

Nie może być tak, żeby jakiś poseł lub senator, który może też miał nadzieję na wygraną, ręcznie sterował wygranymi, albowiem wyprowadza to z gry element losowy, więc za jakiś czas, ponownie mogą pojawić się polityczne głosy świata, że od dawna, nikt z hrabstwa Mayo lub Clare, nie wygrał głównej puli, więc należy coś z tym zrobić.

Jako gracz, jestem całkowicie przeciwny takiemu rozwiązaniu i mieszaniu się do gier liczbowych polityków.

Na los szczęścia, Baltazarze!

Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Inflacja wciąż bę
Jak działają szcze
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська