To był prawdziwy dzień radości

22 stycznia 2022 roku wejdzie do historycznych annałów irlandzkich barów i pubów, bo właśnie wtedy, zniesionych zostało większość ograniczeń, a mieszkańcy kraju, tłumnie udali się do tych miejsc i zarobki barów wzrosły trzykrotnie.

Statystyczny rachunek 22 stycznia wynosił 34 €, więc o 212% więcej, niż było to jeszcze 21 stycznia, gdy obowiązywała tzw. godzina policyjna. Jak dodaje Revolut, 1,7 miliona jego klientów, wydało w „dniu wolności” ponad dwukrotnie więcej pieniędzy w barach i pubach, a ogólny wzrost wydatków restauracyjnych wyniósł 149%.

Po zniesieniu ograniczeń wydawano też znacznie więcej na podróże lotnicze i rezerwację hoteli w ośrodkach wypoczynkowych w popularnych turystycznie miejscowościach, a i wzrosła ilość rezerwacji zagranicznych wycieczek.

Z danych, jakie przekazał Revolut, wiemy również, że po zniesieniu większości ograniczeń, podniosły się wydatki irlandzkich konsumentów na zajęcia sportowe, siłownie, obozy rekreacyjne, a klienci szukali też innych form rozrywki. Klienci 22 stycznia wydali najwięcej pieniędzy, niż w jakimkolwiek dniu stycznia, co dowodzi, że radość ze zniesienia ograniczeń, była duża.

W ujęciu ogólnym 22 stycznia, wydatki mieszkańców kraju były najwyższe od października 2021 roku i były drugimi najwyższymi dla ostatnich 6 miesięcy.

Restauracje w „dniu wolności” odnotowały wzrost przychodów na poziomie 45%, a w biurach podróży wydano więcej o 70%. Linie lotnicze zauważyły wpływy wyższe o 123%, a linie wycieczkowe miały o 70% więcej zleceń.

Szefostwo Revolut jest przekonane, że ich opracowanie wskazuje, iż fala radości i optymizm, jaki obserwowany był 22 stycznia 2022 roku, wywołany był zniesieniem przez rząd covidowych ograniczeń.

Bogdan Feręc

Źr: Revolut

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Autobus szkolny dla
Odrzucono 20 000 wn
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська