To błąd. Rząd nie powinien przyspieszać znoszenia blokady

Takiego zdania jest uznawany za najwybitniejszego lekarza Irlandii dr Gabriel Scally, który ma przekonanie, iż rząd powinien trzymać się wcześniejszego planu.

Premier Leo Varadkar poinformował wczoraj, że już w najbliższy piątek rząd podejmie decyzję o dalszych działaniach w sprawie znoszenia ograniczeń, a może to oznaczać przyspieszenie faz odblokowywania kraju.

Dr Scally nie ma pewności, iż te propozycje są prawidłowe, bo zamiast szybszego znoszenia zakazów, rząd powinien stopniowo przywracać niektóre swobody, ale wyłącznie w ramach określonych przez służby medyczne, a jednocześnie z zachowaniem wcześniejszych terminów. Wg doktora Scally, taka dramatyczna zmiana frontu postępowania, doprowadzić może do drugiej fali zachorowań, a ta nastąpi nie jesienią, jak spodziewają się lekarze i naukowcy, a jeszcze tego lata.

Dr Gabriel Scally:

– Żeby było to korzystne dla nas wszystkich, musimy nadrobić utracone tygodnie, ale należy być uważnym, bo przyspieszenie działań, może prowadzić kraj w złym kierunku i doprowadzić do odrodzenia się epidemii na wyspie. Nie chcemy wracać do komunikatów o setkach zakażonych i dziesiątkach przypadków śmiertelnych. Po prostu nie chcemy, aby to wróciło ponownie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij...
Sinn Féin obawia si
79 lat temu...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish