To będzie zimna noc. Spadek temperatury do -2 st. C.

Met Éireann informuje, że niedziela będzie chłodna, ale stanie się też wstępem do dużego spadku temperatury najbliższej nocy.

Będzie słonecznie i to należy niedzieli zapisać na plus, ale wraz z zapadnięciem zmroku, zauważymy szybki spadek i tak niskiej temperatury. W dzień będzie maksymalnie 11 stopni Celsjusza, ale to ostatni w najbliższym czasie dzień z takim wskazaniem, bo rozpoczynający się jutro tydzień, prezentować będzie wartości jednocyfrowe.

Front z północy przyniesie znaczne ochłodzenie i właśnie w regionach najrzadziej wysuniętych w kierunku koła podbiegunowego, będzie najzimniej.

Meteorolodzy przewidują, że tej nocy, będziemy mieli do czynienia z przygruntowymi przymrozkami do -2 stopni Celsjusza, ale gównie na północy, północnym zachodzie i północnym wschodzie wyspy (Ulster). Centrum, południe, część wschodnia i większa część zachodu, pozostaną pod wpływem nieco cieplejszego powietrza, ale nie można mówić, żeby ta noc należała do ciepłych.

Przewiduje się, że słupki termometrów wskażą +2 stopnie Celsjusza, a w niektórych rejonach położonych po północnej stronie wyspy, wyraźnie zaznaczy się zero stopni.

Poniedziałek także z przewagą pogodnej aury, ale będzie po prostu zimno i termometry, nie będą pokazywać więcej, niż 9 stopni Celsjusza.

Podobnie wyglądać ma noc z poniedziałku na wtorek, więc również będzie od -2 do +2 stopni, ale to raczej ostatnia noc z tak niskimi wskazaniami.

Od środy nad kraj nasunie się front atmosferyczny z opadami deszczu, natomiast podniesie się za to temperatura w nocy i będzie od +3 do +6 stopni. Kolejne dni z temperaturą podobną, więc maksymalnie do 10 stopni Celsjusza, chociaż na południu może być nawet 11 kresek powyżej zera.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rozpoczęło się st
Nowy radiowy dżingi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська