To będzie izolacja całych rodzin

HSE potwierdziło, iż gospodarstwa domowe, będą musiały ograniczyć swoją aktywność, jeżeli dziecko, odesłane zostanie ze szkoły do domu z podejrzeniem koronawirusa.

Oznacza to, że wszyscy mieszkańcy gospodarstwa domowego, będą zmuszeni poddać się testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2, co może utrudnić życie setkom, o ile nie tysiącom osób w kraju. Powiedział o tym w dzisiejszym programie radia News Talk lekarz rodzinny Matiu Ó Tuathill z Dublina.

Dr Matiu Ó Tuathill:

– Rodzice stoją w obliczu wielu problemów tej zimy. Jeśli dziecko lub członek rodziny został skierowany na badanie przez lekarza rodzinnego, oznacza to, że każdy członek gospodarstwa domowego, czyli mama, tata i inne dzieci w domu, musi ograniczyć swoje ruchy do czasu uzyskania wyniku badania. Jeśli wynik testu jest negatywny, wszystko jest w porządku, ale jeśli wynik jest pozytywny, wówczas należy kontaktować się ze służbą zdrowia, co będzie miało ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa innych osób. Niestety oznacza to, że dla wielu gospodarstw domowych w całym kraju będzie to niespokojna zima.

Rodzice nie zostaną poinformowani, jeśli uczeń z klasy ich dziecka zostanie odesłany do domu z objawami, zwracając uwagę, że w tym roku, wiele dzieci zostanie wysłanych do domu z kaszlem lub gorączką. Gdybyśmy mieli ostrzegać rodziców za każdym razem, gdy dziecko jest wysyłane do domu, doprowadziłoby to do ogromnego niepokoju. W zdecydowanej większości przypadków wyniki testów będą negatywne i znowu lekarz rodzinny może zdecydować, że to nie jest COVID i że dziecko musi po prostu zostać w domu przez 48 godzin. Tak więc tylko wtedy, gdy będzie pozytywny przypadek, a lekarze uznają, że ​​należy skontaktować się z rodzicami innych dzieci w klasie, rodzice się dowiedzą. Natomiast każde dziecko, które jest na tyle chore, że potrzebuje lekarstw, musi pozostać w domu przez 48 godzin.

HSE mówi nam, że jeśli czujesz, że Twoje dziecko jest na tyle słabe, że potrzebuje Calpolu lub Nurofenu – może nie mieć gorączki, ale po prostu czujesz, że potrzebuje Calpolu lub Nurofenu, wtedy musisz zatrzymać je w domu przez 48 godzin. To duża zmiana, ponieważ to, co robiliśmy w przeszłości, to dawanie dzieciom jednej lub dwóch dawek Calpolu i wysyłanie ich w drogę. Nie możemy już tego robić. Nie oznacza to, że cały dom musi zostać w domu, ale ktoś musiałby pilnować tego dziecka przez 48 godzin, a to też duża zmiana.

Rodzice mogą teraz poświadczać za swoje dzieci, że są zdolne do chodzenia do szkoły, jeśli nie mają oczywistych objawów. To twoje dziecko i jeśli jesteś pewien, że dziecko tylko ząbkuje, nie ma gorączki i nie ma szczególnego powodu, dla którego nie powinno chodzić do żłobka, także możesz sam poświadczyć za dziecko. Powodem, dla którego to robimy, jest to, że gdybyśmy mieli poświadczyć (lekarze), za każde dziecko w kraju, gdy poczuje się lekko źle, jako GP, po prostu zatrzymalibyśmy się całkowicie. Jeśli skontaktujesz się ze swoim lekarzem rodzinnym i albo wyraźnie nie jest to COVID i nic więcej nie zostanie zrobione lub jeśli jest to bardzo wyraźne potencjalne COVID, musisz wykonać bezpłatne badanie. Jeśli natomiast skontaktujesz się ze swoim lekarzem rodzinnym i okaże się, że jest to coś innego, całkowicie niezwiązanego z COVID, z którym musisz udać się do swojego lekarza rodzinnego, wizyta będzie płatna.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Spada ilość bezrob
ZARZUTY ZA ATAK HAKE