Tłumaczyć, a nie krytykować i obwiniać

Wiele osób, które przyjęły obie dawki szczepionki przeciwko Covid-19, krytykuje osoby niezaszczepione, a i wskazuje winnych kolejnych fal koronawirusa.

To błędne podejście, a i powinno spotkać się z reakcją, o czym powiedziała immunolog na Uniwersytecie w Dublinie profesor Christine Loscher. Specjalistka podkreśla, że zarówno same szczepienia podstawowe, jak i dawki wzmacniające są potrzebne, ale dodała, iż nie można osób bez szczepień, obwiniać za rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Z taką krytyką spotykają się przede wszystkim osoby młode, bo to grupa, która najczęściej odmawia poddania się szczepieniu, jednak również wśród grupy wiekowej 16 – 34 lata, ochrona także słabnie, przynajmniej wśród tych osób, które zaszczepione zostały najwcześniej.

Wg profesor Christine Loscher decyzje o niezaszczepieniu, nie powinny być krytykowane, a osobom tym należy wyjaśnić i przekonywać je, iż takie działania są potrzebne, by ograniczyć negatywne skutki zakażenia.

Ważna jest informacja, zaznaczyła immunolog, która jest zwolenniczką podawania jasnej i szerokiej informacji w zakresie szczepień oraz działania preparatu przeciwko Covid-19.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd ponownie złam
Centrum Ratownictwa
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська