Theresa May: „Brexit może nigdy nie dojść do skutku”

Premier Theresa May wysłała bardzo poważne ostrzeżenie do posłów brytyjskiego parlamentu, a w skierowanych Izby Gmin i Izby Lordów słowach, stwierdziła: – Możemy nigdy nie opuścić Unii Europejskiej.

Teresa May dodała, iż jest to całkiem możliwe rozwiązanie, o ile parlamentarzyści kolejny raz odrzucą umowę wyjściową, bo premier nie chce ryzykować wyjścia w twardej formule. Theresa May zaapelowała więc do posłów, aby przed przyszłotygodniowym głosowaniem bardzo poważnie zastanowili się nad swoim postępowaniem i nad głosem, jaki 12 marca oddadzą.

Wg premier May, Izba Gmin będzie miała decydujący wpływ na przyszłość Wielkiej Brytanii, bo od jej decyzji zależy, czy kraj wyjdzie z Unii Europejskiej o czasie, czy termin zostanie odsunięty, ale to może doprowadzić do sytuacji, iż Zjednoczone Królestwo zostanie w UE już na stałe.

Theresa May twierdzi, że Wielka Brytania nie może pozwolić sobie na wielomiesięczne przeciąganie sprawy, nie może właściwie odrzucić umowy wynegocjowanej w Brukseli, ale nie może też wyjść z unijnego bloku bez umowy, bo to może doprowadzić do destrukcji kraju.

W takiej sytuacji należy zastanowić się nad wyborem, więc do wtorku podjąć ostateczne decyzje. May ostrzegała równocześnie, że wyjście bez umowy, jak i przeciąganie wyjścia, spowoduje poważne zakłócenia dla obywateli Królestwa, ale też dla firm, które działają w Wielkiej Brytanii. Niepewność jest najgorsza, dodała.

Bogdan Feręc

Źr: Business Insider

Znajdź nas:

„22” będzie rep
Najdroższe miasta n
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn