Testy NCT prowadzone będą nieprzerwanie

Ministerstwo Transportu i National Car Test potwierdzają, że centra testowania pojazdów, będą czynne podczas piątego stopnia ograniczeń.

Jak dowiadujemy się w Departamencie Transportu, wszystkie centra NCT w kraju, nadal będą prowadzić przeglądy techniczne, ale działać z dużymi ograniczeniami. Z całą pewnością wprowadzone zostaną w nich rygory wynikające z najwyższego poziomu ograniczeń, więc osoby, które się tam, pojawią, będą musiały zastosować się do wszelkich zaleceń pracowników National Car Test.

Wymogiem będzie maseczka zakrywająca usta i nos, ale i dystans społeczny, natomiast ilość osób wewnątrz pomieszczeń dla oczekujących na przeprowadzenie badania technicznego pojazdu, zostanie ograniczona do absolutnego minimum.

NCT, jako instytucja, uznana została przez rząd, jako świadcząca usługi podstawowe i dlatego działać będzie normalnie. Pracownicy centrów dodają jednak, że mogą występować opóźnienia w badaniach samochodów, a będzie to miało związek ze wprowadzeniem covidowych ograniczeń. National Car Test prosi również osoby, które pojawiać się będą w celu wykonania oceny technicznej pojazdu, by zgłaszały się na test o oznaczonej porze, co usprawni cały proces badania technicznego.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Transport/NCT

Polska-IE: Udostępnij
Waldemar Kraska: Mod
Irlandia w trzyletni
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian