Testy dla wszystkich podróżnych chwali Sinn Féin

Nowe wymagania dotyczące testów wprowadzono bardzo późno, ale są mile widziane i mogą przyczynić się do zmniejszenia transmisji transgranicznej wirusa.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke TD z zadowoleniem przyjął wiadomość o wprowadzeniu nowego wymogu testowania dla wszystkich przybywających z zagranicy.

Poseł O’Rourke powiedział:

– To naprawdę niewiarygodne, że kiedy borykamy się z najgorszym na świecie wskaźnikiem zakażeń Covid-19, nadal można przybyć do tego kraju ze wszystkich państw oprócz dwóch bez testów na obecność Covid-19. Sinn Féin bardzo krytycznie odniosła się do bezstronnego podejścia rządu w tej dziedzinie od początku pandemii i konsekwentnie wzywaliśmy do ścisłych kontroli i ograniczeń w naszych portach wejściowych, aby zapobiec importowaniu większej liczby przypadków. Sinn Féin wzywała do rozszerzenia wymogu przeprowadzania testów przed odlotem na wszystkich przybywających z zagranicy, nie tylko z Wielkiej Brytanii i Południowej Afryki, więc z zadowoleniem przyjmuję fakt, że rząd zgadza się teraz z nami co do pilnej potrzeby wprowadzenia tej zasady. Nie powinno być więcej opóźnień, ten wymóg należy pilnie wprowadzić. Działania rządu są bardzo późne, niemniej jednak jest to poprawa ich dotychczasowego podejścia do leseferyzmu. W tej chwili podróże zagraniczne powinny być ograniczone tylko do tych przypadków, które są absolutnie niezbędne. Uważamy również, że testowanie po przybyciu na miejsce powinno być obowiązkowe, ponieważ obecny system dobrowolny nie działa. Rząd musi również usprawnić kontrole kontrolne formularzy lokalizacyjnych pasażerów, aby zapewnić, że osoby, które tu przyjeżdżają, ściśle przestrzegają wymogów samoizolacji. Potrzebujemy systemu, który jest obowiązkowy i egzekwowany. Nasza przewaga geograficzna, jaką jest bycie wyspą, wciąż nie została zrealizowana, a rząd nie okazał zainteresowania podążaniem tą drogą. Jest to kluczowa porażka w odpowiedzi rządu na Covid-19. Wszelkie nowe środki wprowadzone tutaj zostaną natychmiast osłabione bez skoordynowanego podejścia, obejmującego całą Irlandię.

*

Przepisy wejdą w życie w sobotę.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Garda może karać z
Kryptowaluty doczeka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian