Testy antygenowe w szkołach

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu zbadana zostanie możliwość wprowadzenia do irlandzkich szkół testów antygenowych, by dodatkowo wzmóc bezpieczeństwo uczniów.

Środek, o ile zostanie przyjęty, wpisany będzie do programu bezpiecznego uruchamiania szkół, a jeżeli Rada Ministrów zgodzi się na takie rozwiązanie, testy antygenowe, dostępne będą dla uczniów od pierwszego dnia nauki.

Sprawa testów omawiana będzie wspólnie z innymi kwestiami dotyczącymi szkolnictwa w kraju, w tym mówić się będzie o wsparciu, jakiego potrzebują placówki edukacyjne, aby były miejscami bezpiecznymi dla uczniów, ale też dla całego personelu szkolnego.

W zaleceniach znajdzie się z całą pewnością zapis, który nakazywać będzie ścisłą współpracę szkół z HSE, a jednocześnie omówiona zostanie sprawa wprowadzenia pilotażowych programów związanych z ochroną zdrowia w szkołach.

Testy antygenowe proponuje się wprowadzić na uczelniach wyższych i w szkołach średnich, a docelowo również dla uczniów młodszych.

Dzisiejsze posiedzenie rządu w zakresie bezpieczeństwa w szkołach to jedno, bo na początek sierpnia, zaplanowano spotkanie z centralami związkowymi reprezentującymi nauczycieli, a Departament Edukacji, wysłucha opinii i podejmie dalsze działania, by zapewnić bezpieczeństwo w szkołach.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Co z imprezami na wo
Ryanair wygenerował
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian