Testy antygenowe muszą być dostępne dla wszystkich – nawet dla osób bez objawów

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane skrytykował podejście rządu do pandemii, nazwała je oszczędnościowym i ponowił apel o bezpłatne udostępnienie testów antygenowych wszystkim.

Poseł Cullinane dodał, że niska cena rynkowa poszczególnych testów nie powinna być powodem do rezygnacji z dopłat. Powiedział, że niższe ceny oznaczają, że udostępnienie testów antygenowych za darmo jest nawet tańsze, niż początkowo sądzono, i że tylko darmowy program, zachęci do intensywnego korzystania, nawet w przypadku bezobjawowych gospodarstw domowych, które w przeciwnym razie musiałyby ponieść koszty, a te są zaporowe.

Teachta Dála Cullinane stwierdził:

– Testy antygenowe muszą być swobodnie dostępne, również dla osób bezobjawowych, wraz z instrukcjami prawidłowego stosowania. To było bardzo rozczarowujące, słyszeć, jak minister wycofał się z dotacji. Ważne jest, aby testowanie antygenowe było wygodne dla osób bezobjawowych do regularnego stosowania. Koszt tego może być wygórowany dla wielu gospodarstw domowych, zwłaszcza tych zmagających się z rosnącymi kosztami życia, którzy już dokonują trudnych wyborów lub, gdy ktoś nie ma pracy z powodu pandemii. Fakt, że koszt poszczególnych testów spadł, oznacza, że ​​uwolnienie ich byłoby mniej kosztowne niż wcześniej sądzono – nie jest to powód do rezygnacji z dotacji, ale wręcz przeciwnie. Testy antygenowe muszą być zapewnione, jako niezbędna interwencja w zakresie zdrowia publicznego z dostępem gwarantowanym przez państwo, bez wahań cen rynkowych. Rząd szczypie grosze, gdy osiągamy szczyt fali pandemii. To samo widzieliśmy w zakresie filtrów HEPA dla szkół. Gwarantuje to, że szkoły i miejsca pracy nadal będą środowiskami bardziej ryzykownymi, niż powinny. Wprowadzaniu testów antygenowych, towarzyszyć muszą jasne wytyczne dotyczące tego, kiedy i jak ich używać, wraz z szerszą dostępnością testów PCR, aby zapewnić osobom z objawami możliwość skorzystania z testu PCR.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Więcej osób skorzy
Potrzebna jest specj
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська