Test przed wylotem i powrotem do Irlandii?

DAA, czyli spółka zarządzająca portami lotniczymi w Dublinie i Cork zaproponuje dzisiaj w Oireachtas, aby wprowadzono obowiązek przeprowadzenia testu w kierunku koronawirusa i to przed rozpoczęciem podróży z Irlandii.

Tak miałoby się dziać również w przypadku osób przylatujących do Irlandii, a zawsze, kiedy lecą lub powracają z państw spoza tzw. zielonej listy. Dublin Airport Authority sugeruje, że test w kraju, powinien przeprowadzony być na 72 lub mniej godzin przed wylotem, natomiast warunkiem dopuszczenia do podróży, miałaby stać się informacja z HSE, iż pasażer jest zdrów.

DAA zwróci się do rządu, a za pośrednictwem posłów, o przyznanie dodatkowego finansowania, ponieważ znaczny spadek ilości pasażerów, doprowadził do sytuacji krytycznej, więc strat, jakie notowane były w miesiącach blokady, ale i teraz kiedy niewielka ilość podróżnych pojawia się w portach lotniczych zarządzanych przez DAA.

Dublin Airport Authority informuje także, iż znacznie zwiększyły się koszty prowadzenia działalności, a to za sprawą wprowadzenia nowych środków bezpieczeństwa, czyli zapewnienia pracownikom odzieży ochronnej i środków dezynfekcyjnych dla pasażerów. Na posiedzeniu poruszona zostanie też kwestia obchodzenia przepisów przez pasażerów, którzy do większej ilości państw mogą latać przez Belfast, natomiast rząd Republiki, nie prowadzi kontroli na granicy z Irlandią Północną.

Przed Komisją Transportu Oireachtas pojawią się też dzisiaj przedstawiciele linii Ryanair, którzy spróbują namówić posłów, aby zgodzili się na rozszerzenie listy państw, z których po powrocie, nie będzie obowiązywać dwutygodniowa kwarantanna.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Supermac’s uruchom
Irlandia częściej
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish