Test antygenowy – reglamentowany

Apteki i sklepy, które sprzedają testy antygenowe Covid-19, zaczęły ograniczać ich sprzedaż, a dzieje się tak, gdyż zaczyna ich brakować w hurtowniach.

Limitowanie sprzedaży stało się w wielu przypadkach koniecznością, mówią przedstawiciele farmaceutów, albowiem duże, między- i poświąteczne zainteresowanie nimi klientów, wpłynęło na dostępność testów. Co ważne, mieszkańcy Irlandii, posłuchali zaleceń władz krajowych i służb medycznych, czyli we własnym zakresie zaczęli testować antygenowo, jednak to zaczęło wpływać w ostatnim okresie na ilość testów dostępnych na rynku.

Co ciekawe, od tego tygodnia, zaleca się przeprowadzenie testu PCR w grupie wiekowej 4 do 39 lat, o ile test antygenowy wskazał na możliwość zakażenia koronawirusem. To z kolei sugeruje, że nie należy rezerwować wizyty w centrum testowym, o ile, nie przeprowadzi się testu antygenowego, bo działają one obecnie pod dużą presją. Tym samym, mamy w Irlandii zamknięty krąg, gdyż z jednej strony każe się testować antygenowo, aby mniej osób pojawiało się na testach PCR, ale samych testów antygenowych brakuje, więc jedyną możliwością jest przeprowadzenia badania PCR, co zwiększa ilość osób w centrach testowych.

Niektóre z aptek ograniczyły sprzedaż do zaledwie dwóch testów antygenowych dla jednej osoby, natomiast hurtownie farmaceutyczne zgłaszają, że ich zapasy są albo na wyczerpaniu, albo testów już nie mają.

Irlandzki Związek Farmaceutyczny jest zdania, że sytuacja zacznie się poprawiać, więc dostępność testów antygenowych ponownie się zwiększy, kiedy przejdziemy przez tę falę powrotów do pracy i zmniejszy się też ilość zakażeń w społeczeństwie.

*

Wniosek, jaki można w tej sprawie wysnuć, jest natomiast taki, że testy antygenowe będą dostępne bez ograniczeń, kiedy nie będą już tak potrzebne, bo ilość zakażeń koronawirusem, zacznie się zmniejszać samoistnie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polityka UE nie spod
Prawo aborcyjne w Ir
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>