Tesco tworzy miejsca pracy. Premier dziękuje detaliście

Irlandzki odział brytyjskiej sieci handlowej Tesco zapowiedział, że w całym kraju utworzy 450 pełnoetatowych stanowisk pracy, a na okres świąt, planuje zatrudnić 700 pracowników tymczasowych.

Rekrutacja już się rozpoczęła, a najwięcej miejsc pracy pojawi się w Cork, bo z 450 stałych, aż 120 przypadnie temu miastu na południu Irlandii. 700 osób, które znajdą zatrudnienie w okresie świąteczno-noworocznym obejmie stanowiska pomocnicze, więc najczęściej zajmować się będą układaniem towarów na półkach.

Dyrektor generalny Tesco Ireland Kari Daniels powiedział:

– Od początku tej pandemii nasi koledzy podejmowali wyzwanie, aby nadal służyć naszym klientom i społecznościom. Cieszymy się, że możemy dodać te stanowiska pracy w tym trudnym czasie.

Informację z radością przyjął premier Micheál Martin, który podziękował wszystkim pracownikom handlu za ich trud, jaki ponosili i ponoszą w tym ciężkim okresie ostatnich miesięcy, a do osób zatrudnionych w Tesco i w całym handlu, zwrócił się słowami:

– Chciałbym podziękować pracownikom Tesco i wszystkim innym pracownikom handlu detalicznego, którzy utrzymywali nasze sklepy otwarte podczas pandemii Covid-19. Odgrywacie istotną rolę w zapewnianiu ludziom dostępu do niezbędnych materiałów w bezpiecznym środowisku. Te dodatkowe miejsca pracy jeszcze bardziej poprawią komfort zakupów klientom, a także zapewnią wzrost zatrudnienia w Cork i w całym kraju. 

Tesco, które działa w Irlandii od 1997 roku, ma obecnie 151 sklepów na całym kraju. Firma zatrudnia tutaj ponad 13 000 osób. Więcej informacji o miejscach pracy, znajduje się na stronie internetowej Tesco.

Bogdan Feręc

Źr: Tesco/MerrionStreet

Polska-IE: Udostępnij
Dodatkowy Status Yel
Szybkie testy lotnis
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian