Tesco przejmuje Joyce’a

Brytyjski detalista wielobranżowy Tesco zapowiedział, że chce przejąć 10 punktów sprzedaży, które należą obecnie do sieci Joyce.

Decyzja jest zaskakująca, bo do niedawna, szef Grupy Joyce twierdził, iż chciałby utrzymać niezależność firmy, więc nie ma zamiaru, zmieniać niczego w tym zakresie. To jednak już historia, bo o ile ogłoszony zostanie konkurs ofert, Tesco ma zamiar przejąć 10 placówek Joyce’a, które zlokalizowane są w hrabstwie Galway.

Tym samym Joyce, znany, lubiany i pozostający na rynku od 70 lat rodzinny supermarket, przestanie właściwie istnieć w Galway i jego najbliższej okolicy.

Władze Tesco uważają, że na zachodnim wybrzeżu, mają zbyt mało placówek, więc naturalną stała się decyzja o zwiększeniu ilości sklepów na ternie miasta i hrabstwa. Po zmianie szyldu przejęte placówki Joyce’a, oferować mają, już jako Tesco, również usługi online, kliknij i odbierz, a także rozwiną ofertę odzieżową oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Dyrektor naczelny Tesco Ireland Kari Daniels powiedziała, że przejęcie stanowi platformę dla brytyjskiego sprzedawcy detalicznego i rozwoju marki w zachodniej Irlandii.

Według najnowszych danych grupy badawczej Kantar, Tesco ma 21,3 proc. udziału w irlandzkim rynku spożywczym, natomiast cały rynek jest wart około 20 mld euro rocznie.

*

A mnie marzy się w Irlandii sytuacja, która byłaby powieleniem tej z naszej ojczyzny, ale tego raczej nie należy się spodziewać, gdyż Tesco w Irlandii, ma się całkiem dobrze.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Inflacja rośnie w s
Rady nie radzą sobi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська