Tesco docenione za walkę z marnowaniem żywności

Skala marnowania żywności w sklepach i centrach dystrybucji Tesco zmniejszyła się o 41% na przestrzeni ostatnich dwóch lat, czyli od publikacji pierwszego raportu na ten temat.

Podążamy w dobrym kierunku, jednak tempo zmian jest za wolne, by do 2030 roku osiągnąć cel zmniejszenia globalnej skali marnowania żywności o połowę – wskazuje roczny raport Champions 12.3, wspieranej przez ONZ organizacji zrzeszającej najważniejszych przedstawicieli sektora spożywczego.

Dave Lewis, prezes Grupy Tesco, który przewodzi również koalicji Champions 12.3, powiedział:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

„Konieczność walki z marnowaniem jest kwestią bezdyskusyjną. Jedna trzecia żywności na świecie marnuje się, a równocześnie co dziewiąty mieszkaniec globu cierpi z powodu niedożywienia. Gdyby zjawisko marnowania było krajem, byłoby trzecim największym winnym emisji gazów cieplarnianych, zaraz po Chinach i Stanach Zjednoczonych. Nie mamy czasu do stracenia, musimy działać”.

„Robimy co w naszej mocy, by zmniejszać skalę marnowania żywności” – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. „Udoskonaliliśmy procesy prognozowania i zamawiania produktów do sklepów, regularnie przekazujemy nadwyżki żywności z naszych sklepów, rozpoczęliśmy program przekazywania produktów jako karmy dla zwierząt, zrezygnowaliśmy z promocji „2 w cenie 1” w kategorii warzyw i owoców”. – podkreśla Martin Behan -„Pracujemy z naszymi dostawcami w całym łańcuchu dostaw, odbierając ich nadwyżki produktów czy „nieidealne” warzywa i owoce jako część oferty Perfectly Imperfect – aby żywność, która nadaje się do spożycia, nie była marnowana”.

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Dwustronne rozmowy P
Zawierzając bezmyś
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn