Temperatura w kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza

Wg Met Éireann wkrótce doczekamy się w Irlandii letnich temperatur, a takie zjawisko ma się objawić na wyspie już w przyszłym tygodniu.

Powiedzieć trzeba, że już kilka dni temu synoptycy mówili, że z okolicznościami przyrody wskazującymi 20 stopni będziemy mieli do czynienia w tym tygodniu, ale lekko przeszarżowali i upałów raczej w ostatnich dniach nie było.

Teraz ma być jednak inaczej, bo o ile piątek stać będzie pod znakiem opadów deszczu w wielu rejonach, a i możliwe są burze z piorunami, to temperatury na termometrach będą raczej wysokie. Mówi się, że dzisiaj słupki rtęci poszybują do 16 stopni Celsjusza, a w okresach z nasłonecznieniem będzie jeszcze cieplej.

W ten weekend ma być przyjemnie, niewiele będzie opadów, a temperatura wzrosnąć ma do 18 – 19 stopni Celsjusza. Noce też mają być raczej ciepłe, ale należy przygotować się, że termometry wskażą gdzieniegdzie zaledwie 5 stopni.

Tzw. falę upałów zapowiada się natomiast na przyszły tydzień i to wtedy mamy ujrzeć za oknami znacznie powyżej 20 stopni, a mają być też miejsca, gdzie termometry wskażą 25 stopni Celsjusza. Ten okres prawdziwie letniej pogody potrwa przez kilka dni, a związany jest z frontem wysokiego ciśnienia, który nieśpiesznie zdąża w kierunku wyspy i przynieść ma afrykańskie gorące powietrze. Nic nie wskazuje obecnie, aby front, zmienić miał kierunek, czyli należy się na to wydarzenie odpowiednio przygotować i już teraz schować do szaf koce, pledy oraz ciepłe kurtki.

Potencjalnie, bo to przecież Irlandia. Z zadowoleniem muszę odnotować jednak ten fakt, bo skoro w niedzielę zaczynam wyspiarski urlop, to i wysokie temperatury i więcej słońca, z całą pewnością jest w takim przypadku wskazane.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Inflacja w Irlandii
Media społeczności
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська