Telewizja w służbie nauczycieli

Jak powiedział senator z Fine Gael, niedawna specjalna publikacja w Prime Time dotycząca zastraszania, powinna być pokazywana w szkołach, jako część naszych wysiłków na rzecz wyeliminowania tego podstępnego problemu wśród dzieci i młodzieży.

Senator John McGahon reprezentujący Louth przemawiał po programie Prime Time w tym tygodniu i opisał tragiczną historię Edena Heaslip, który zmarł w wyniku samobójstwa po okresie straszliwego zastraszania.

John McGahon:

– W tym tygodniu specjalny program Prime Time dotyczący zastraszania był jedną z najbardziej poruszających rzeczy, jakie widziałem. Rodzice Edena Heaslipa jasno określili, jakie straszne szkody może wyrządzić znęcanie się nie tylko poszczególnym osobom, ale także ich dalszej rodzinie. Tragiczna śmierć Edena nie może pójść na marne. Niestety musimy pokazać dzieciom i młodzieży straszne konsekwencje znęcania. Pokazywanie tej produkcji Prime Time w szkołach, naprawdę pomogłoby w przekazaniu im tego przesłania. Niektóre szkoły mogą podjąć decyzję o zrobieniu tego samemu, ale napiszę również do minister Normy Foley z prośbą o zalecenie szkołom pokazania programu w czasie lekcji dla odpowiednich grup wiekowych. Rząd Fine Gael/Labour opublikował w 2013 r. plan działania na rzecz zastraszania, który określa podejście Departamentu Edukacji do walki z zastraszaniem i promowania kultury przeciwdziałania zastraszaniu w szkołach. Ten plan przechodzi teraz mile widziany przegląd. Wiele się zmieniło nawet od 2013 roku i niestety cyberprzemoc staje się coraz bardziej powszechna. Znęcanie się w szkole jest wystarczająco złe, ale teraz dzieci również przynoszą je do domu. Dzięki mediom społecznościowym czasami może się wydawać, że nie ma od tego ucieczki. Zaktualizowany plan działania musi koncentrować się na tym obszarze, a nowy komisarz ds. bezpieczeństwa online, którego ustanawiamy, będzie również odgrywał bardzo ważną rolę w tym obszarze. W tzw. międzyczasie musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przekazać młodym ludziom przesłanie dotyczące zdrowia psychicznego i wzajemnej opieki. Oglądanie specjalnego programu Prime Time, w którym występuje rodzina Heaslip, niestety nie pozostawia żadnych wątpliwości co do strasznych konsekwencji zastraszania.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ryanair oczekuje pop
Koniec ograniczeń d
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська