Tej nocy zmiana czasu na letni

Dla niektórych to przekleństwo, czyli stałe zmiany czasu na letni lub zimowy, ale co może cieszyć, może to być jedna z ostatnich takich zmian.

Unia Europejska już w 2019 roku przyjęła rezolucję, aby w całym bloku zakończyć ze zmianami czasu. W ogólnounijnym referendum zadecydowano, żeby tę zasadę znieść, gdyż w czasach nam współczesnych, nie ma już zastosowania argument o ekonomicznym wpływie długość dnia, więc światła słonecznego. Respondenci uznali również, że czasem obowiązującym w UE, powinien stać się czas letni, nie zaś zimowy, który zgodny jest z zegarem astronomicznym, czyli zimowy.

Niestety do dzisiaj nie ma decyzji, aby zakończyć ze stałymi zmianami czasu, więc tej nocy z godziny 2:00 wskazówki zegarów przestawiamy na godzinę 3:00.

Kolejna zmiana czasu, o ile Unii Europejskiej nie uda się podjąć decyzji i zakończeniu zmian, nastąpi 30 października 2022 roku.

Prekursorem zmian w kwestii zmiany czasu i tym samym oszczędzania energii, był ówcześnie Benjamin Franklin, a następnie ten pomysł pochwycony został przez inne kraje.

Bogdan Feręc

Źr: Radio Wnet

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rosną dane Covid-19
End The Invasions Of
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська