Tego jeszcze w Irlandii nie było

Zajmując się od lat irlandzką polityką, tę poznaliśmy w stopniu wysokim, a i poznaliśmy w Studiu Dublin wielu lokalnych, krajowych i europejskich przedstawicieli Irlandii.

Tak narodził się pomysł, aby do Studia Dublin Radia Wnet zapraszać właśnie irlandzkich polityków i stworzyć stały cykl poświęcony ich opiniom w wielu interesujących, również Polaków na wyspie kwestiach.

Jako pierwszy zaproszenie do udziału w programie otrzymał od nas poseł do Parlamentu Europejskiego Liam Ó Céilléachair, znany bardziej jako Billy Kelleher, który dzieli się z nami opiniami w wielu sprawach dotykających zagadnień europejskich i samej Irlandii.

Mamy nadzieję, że europoseł Billy Kelleher przyjmie nasze zaproszenie i utoruje drogę kolejnym przedstawicielom irlandzkiego świata polityki.

W najbliższych planach mamy zaproszenie do programu posła i lidera partii Aontú Peadara Tóibína, ale też wybijającej się osobowości tutejszych struktur politycznych, czyli nie kogo innego jak samą Mary Lou McDonald, która może być przyszłym premierem Republiki Irlandii.

Prowadzimy też rozmowy z biurami poselskimi posłów opozycji parlamentarnej w Oireachtas, ale nie zapominamy o ugrupowaniach rządzących i ich przedstawicielach. Nie jest wykluczone, że już jesienią tego roku w dublińskiej siedzibie Radia Wnet, pojawi się wicepremier Leo Varadkar, a nawet taoiseach Micheál Martin, czego bardzo sobie życzymy.

Tomasz Wybranowski, Bogdan Feręc, Katarzyna Sudak

Studio Dublin

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poseł Ó Broin kont
Dr Janusz Wdzięcza
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська