Tego chcieli uczniowie

Pozostawienie pewnego wyboru i jasności jest tym, o co walczyli uczniowie, powiedział po ogłoszeniu zasad, jakie obowiązywać będą maturzystów poseł Sinn Féin.

Rzecznik prasowy Sinn Féin ds. edukacji Donnchadh Ó Laoghaire z zadowoleniem przyjął doniesienia, że ​​rząd ma dać uczniom wybór między ocenami obliczonymi a egzaminem pisemnym.

Z zadowoleniem przyjął fakt, że rząd wreszcie wysłuchał głosu studentów i Sinn Féin, którzy jako pierwsi opowiedzieli się za wyborem tegorocznego Leaving Cert.

Poseł Ó Laoghaire powiedział:

– Ostatnie kilka miesięcy było niezwykle trudnych dla studentów Leaving Cert. Mieli do czynienia z niesamowitym stresem i ogromną niepewnością z powodu ciągłych opóźnień w dochodzeniu do wniosku, jaki rodzaj oceny zostanie zastosowany na tegorocznym Leaving Cert. Odbyło się wiele dyskusji na temat tradycyjnego Leaving Cert, ale to nie jest tradycyjny rok. Studenci Leaving Cert z wielką godnością opowiadali się za sobą, a ich przedstawiciele, w tym w ISSU, robią ogromne wrażenie. Chcę pochwalić ich wysiłki. Sinn Féin wysłuchała głosu studentów i była pierwszą stroną, która poparła wybór, bo inni, spierali się albo o tradycyjne egzaminy, albo o anulowanie. Zdawaliśmy sobie sprawę z trudności, z jakimi borykali się studenci, ale także z tego, że wielu uczniów chciało zdawać egzaminy. Rząd zwlekał i zwlekał z podjęciem decyzji. Było to tym trudniejsze, że nie dysponował planem awaryjnym dla Leaving Cert, mimo że Sinn Féin i wielu innych wielokrotnie tego żądało. Aktywny i prowadzący kampanię głos studentów odegrał kluczową rolę w zmuszeniu rządu do podjęcia tej decyzji. Mamy pewne obawy co do propozycji rządu. W szczególności woleliśmy zewnętrzne kontrole prac, a nie stosowanie algorytmów itd. Jeśli – jak się wydaje – będzie to ponownie używane, musimy unikać powtórki z zeszłorocznego fiaska. Ponadto zawsze podkreślaliśmy, jak ważne jest podejście do tych kwestii bez szkody uczniów. Chcieliśmy, aby obliczone oceny były dostarczane uczniom do maja lub na początku czerwca, aby dać uczniom szansę na dokonanie świadomego wyboru, czy powinni przystąpić do egzaminu pisemnego i lepszą ocenę. Wygląda na to, że tak nie jest. Myślę, że może to być bardzo stresujące dla uczniów, którzy nadal będą musieli przygotowywać się do egzaminów, nawet jeśli zrobili już wystarczająco dużo, aby dostać się na trzeci poziom.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Jaguar Land Rover za
Minister Troy z zado
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian