Te hrabstwa radzą sobie lepiej od innych

Są w Irlandii hrabstwa, w których znacznie szybciej poradzono sobie z dużą ilością zakażeń wirusem SARS-CoV-2, co zastanawia naukowców.

Na mapie, która mówi o wskaźniku zapadalności na koronawirusa i późniejszym wychodzeniu z epidemii, zobaczymy dwa hrabstwa, w których ilość zakażeń spadała najszybciej, a i jest obecnie najniższa, w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców. Tymi są i to od początku wprowadzenia drugiej blokady Cavan i Meath, które nie wiedzieć czemu, wręcz doskonale poradziły sobie z opanowaniem sytuacji.

O ile w innych rejonach kraju, ilość transmisji również spadała, to nie działo się to z taką prędkością, jak właśnie Cavan i Meath, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami.

Co ważne, w żadnym z wymienionych hrabstw, nie wprowadzono innych środków bezpieczeństwa, niż były one stosowane w reszcie kraju, więc powstaje pytanie, dlaczego tak się stało? Na odpowiedź przyjdzie nam trochę poczekać, gdyż problem zaczął być dopiero rozważany przez socjologów i naukowców z dziedziny zachowań behawioralnych z uniwersytetu z Cork, ale ewenement na skalę krajową jest na tyle widoczny, że zainteresował badaczy.

Najgorzej pod względem zapadalności na Covid-19 było i jest w okręgu dublińskim, w którym od początku drugiej fali epidemii koronawirusa, ilość zakażeń jest na najwyższym poziomie, a i spadki są najniższe.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian