Taoiseach: „Ograniczeń należy nadal przestrzegać”

Premier Leo Varadkar na briefingu prasowym zaapelował do mieszkańców Irlandii, aby wciąż przestrzegali wszystkich ograniczeń.

Premier zaznaczył w swojej wypowiedzi, iż łamanie zasad, może skończyć się ukaraniem przez Gardę, a za wyjątkowe naruszanie przepisów nadzwyczajnych, grozi kara 6. miesięcy pozbawienia wolności.

Premier Leo Varadkar:

– Ludzie łamiący zasady powinni pamiętać o konsekwencjach, a i może być konieczne przedłużenie blokady na dwa do trzech tygodni, co chciałbym przypomnieć. Chcemy być w stanie złagodzić ograniczenia, ale nie będzie to możliwe, jeśli wirus zacznie się namnażać w szybszym tempie. Naprawdę zaapelowałbym do ludzi o przestrzeganie ograniczeń, ponieważ następne 11 dni będzie kluczowe. Nie chcę być postrzegany, jako człowiek machający wielkim kijem, ale w zachowaniach powinien przeważać zdrowy rozsądek. To bardzo niepokoi, że nastąpiło takie rozluźnienie.

Poproszono też premiera o doprecyzowanie słów o karach, a szef gabinetu odpowiedział, że wszystko uzależnione będzie od komisarza Gardy i samych policjantów. To funkcjonariusze pierwszej linii, podejmują decyzje, a robią to na podstawie zachowań poszczególnych osób.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Studio Dublin – 24
KRYMINALISTA, KTÓRY
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish