Szykuje się wielka feta

Dzisiaj w porze obiadowej na lotnisku w stolicy Irlandii wyląduje samolot, na którego pokładzie z Tokio wróci złota medalistka olimpijska Kellie Harrington.

Wraz z mistrzynią do kraju powrócą tym samym lotem brązowy medalista Aidan Walsh i pozostali olimpijczycy. Dla Kellie Harrington przygotowano już specjalne powitanie na lotnisku, ale to nie wszystko, bo medalistka przejedzie przez centrum Dublina odkrytym autobusem, by jej sukces mogli świętować także mieszkańcy miasta.

Złoty medal Irlandki jest drugim dla kraju na tegorocznych igrzyskach w Tokio, a jedenastym w historii dla drużyny bokserskiej od 1924 roku, czyli od uzyskania przez Zieloną Wyspę niepodległości.

Na tym także nie skończy się fetowanie Kellie Harrington, bo i przejazd przez ulice Dublina planowany jest również w godzinach popołudniowych, a trasa rozpocznie się w okolicy pubu Clonliffe House o godzinie 17:00, by autobus przejechał przez Summerhill do Portland Place, a następnie Killarney Street i Sean McDermott Street. Po tej przejażdżce autobus zawróci w kierunku Summerhill i pojedzie do North Strand.

Jak zapowiedziały władze miasta, nie będzie możliwości osobistego kontaktu z mistrzynią, ponieważ po powrocie do kraju, obowiązuje ją kwarantanna.

Na całej trasie przejazdu ustawione zostaną patrole Gardy, by kierować ruchem, a jednocześnie pilnować porządku. Policja i władze miasta poprosiły mieszkańców stolicy, aby uszanowali obowiązujące zakazy i nie gromadzili się zbyt tłumnie na trasie przejazdu oraz w okolicy domu Kellie Harrington.

Dublińska Garda wysłała też apel do kierowców i ostrzegła ich, że na trasie i okolicznych drogach, jakimi pojedzie autobus ze złotą medalistką, mogą tworzyć się zatory, więc o ile to możliwe, powinno unikać się przejazdu przez centrum miasta.

Bogdan Feręc

Źr: Dublin Live

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: