Szybkie testy COVID-19 powinny zostać wdrożone natychmiast

Po opublikowaniu raportu eksperta na temat szybkich testów COVID-19 senator Fine Gael Regina Doherty wezwała do ich natychmiastowego wprowadzenia w szerokim spektrum irlandzkiego społeczeństwa.

Senator Doherty powiedział, że wprowadzenie szybkich testów antygenowych przyniosłoby korzyści miejscom pracy, szkołom, służbie zdrowia, sportowi i sektorom, takim jak hotelarstwo i lotnictwo, gdy zaczną się ponownie otwierać.

Senator Regina Doherty:

– Zatwierdzenie szybkich testów na obecność antygenu Covid jest bardzo mile widziane i jest kolejnym narzędziem i środkiem wsparcia, które można i należy zastosować przeciwko rozprzestrzenianiu się tej okropnej choroby. Wsparcie dla szybkich testów zostało zatwierdzone przez większość ekspertów i to powinno wystarczyć do natychmiastowego wdrożenia. Raport zaleca, aby testowe programy pilotażowe, zostały szybko wprowadzone w kluczowych sektorach, co pomoże w ich ponownym otwarciu w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Testowanie antygenów jest już stosowane w wielu kluczowych sektorach, w tym w transporcie i logistyce. Obecnie w zakładach mięsnych prowadzony jest duży program pilotażowy dotyczący szybkich testów, w ramach którego wykonywanych jest ponad 20 000 testów tygodniowo. Skuteczne masowe testy po ponownym otwarciu, uzupełniające wszystkie inne środki w zakresie zdrowia publicznego, mogą zapewnić lepszą ochronę w sektorach i branżach, które nie mogą pozostać otwarte w okresach zwiększonych ograniczeń.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rząd powinien przys
Brak rządowych aktu
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian