Szpitale zaczynają tracić możliwości przyjmowania pacjentów

Listy oczekujących są rekordowo wysokie, ponieważ służba zdrowia walczy z niepokojącym wzrostem popytu na oferowane usługi.

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia, David Cullinane wyraził wielkie zaniepokojenie wzrostem list oczekujących i potencjalnym dalszym wzrostem liczby przypadków Covid-19, które nadal uniemożliwiać będą planowe leczenie pacjentów.

Poseł Cullinane powiedział:

– Ogromny wzrost list oczekujących w ciągu ostatnich kilku miesięcy jest bardzo niepokojący. Pomimo największych wysiłków naszych pracowników służby zdrowia pracujących na pełnych obrotach, listy oczekujących i czas oczekiwania znów się w tym miesiącu wydłużyły. Odnotowaliśmy rekordowy wzrost czasu oczekiwania z powodu pandemii. Na wizyty i zabiegi czeka ponad 4 000 osób więcej niż w zeszłym miesiącu. 249 959 osób oczekuje ponad 12 miesięcy – wzrost z 243 102 w zeszłym miesiącu – podczas gdy nasza lista pacjentów ambulatoryjnych liczy obecnie 612 083. Nie mieliśmy wystarczającej liczby oddziałów intensywnej terapii i możliwości działania szpitali w stanie nagłym, aby poradzić sobie z pierwszą falą, a teraz ponownie patrzymy na drugą falę bez tej koniecznej pojemności. Jak jasno stwierdzili eksperci medyczni i kierownictwo oddziału intensywnej opieki medycznej, liczba miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej jest niebezpiecznie niska. Zdolność do przepełnienia jest dostępna, ale nie ma bezpiecznej obsady. Każdego roku wzywaliśmy do zapewnienia większej ilości łóżek na OIOM-ach i oddziałach ostrych. Ta rada była ignorowana przez Fine Gael przez ostatnią dekadę i zamiast tego wycięli łóżka. Mamy teraz mniej łóżek na OIOM-ach niż w 2009 r., co naraziło nas na niebezpieczeństwo i planowa opieka zdrowotna zostanie odwołana z powodu tej awarii.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Uczniowie doczekają
Dwie strony budżetu
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian