Szpitale w kraju nie radzą sobie z ilością pacjentów. Kolejki są coraz dłuższe

Lista oczekujących w szpitalach znacznie się zwiększyła i potrzebne są pilne działania do ochrony przepustowości placówek medycznych.

W odpowiedzi na najnowsze dane National Treatment Purchase Fund, pokazujące rekordową liczbę 610 000 osób oczekujących na wizyty ambulatoryjne, rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane powiedział, że ostatni wzrost list oczekujących w szpitalach jest bardzo niepokojący.

Poseł wezwał ministra zdrowia do zaprzestania uników i pilnego przedstawienia planu ochrony pojemności w szpitalach z ostrą lub nagłą chorobą.

TD Cullinane powiedział:

– Szpitale walczą o zapewnienie opieki w obecnym środowisku. Na początku sierpnia przygotowałem plan ochrony zdolności produkcyjnej w szpitalach, ale minister zdrowia nic nie przedstawił. Podstawowe fakty są takie, że nie mamy wystarczającej liczby lekarzy, pielęgniarek, naukowców, konsultantów i pokrewnych pracowników służby zdrowia, aby zapewnić poziom opieki, niezbędny do świadczenia bezpiecznych usług w środowisku Covid. Nie było ze strony ministra pilnego zajęcia się tą sprawą, a czas ucieka. Był najedzony, ale mało działał. Bez odpowiednich inwestycji presja na pracowników będzie jeszcze większa, a pacjenci będą czekać jeszcze dłużej. Jestem również bardzo zaniepokojony oceną ryzyka NPHET, szczególnie w kontekście konsekwencji złej komunikacji. Minister zdrowia źle poinformował o podjętych decyzjach i przedstawił pomysły, które musiały zostać odrzucone przez Taoiseacha. Słaba komunikacja w instytucjach rządowych podważa zaufanie publiczne i autorytet rządu do działania w czasie kryzysu. Potrzebujemy jasnych i zdroworozsądkowych rozwiązań oraz ulepszeń w zakresie testowania i śledzenia, a także potrzebujemy planu zapewniania opieki związanej z Covid i niezwiązanej z Covid. Pod rządami tego ministra nie nadążamy; nie nadrobimy zaległości, jeśli nie zrobimy tego razem.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin złoży p
Kryzys trwać będzi