Szpitale nie będą przeciążone

Nie ma niebezpieczeństwa przeciążenia szpitali, powiedział konsultant ds. intensywnej terapii z jednego z prywatnych szpitali.

Konsultant w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii w Beacon Hospital w Dublinie dr Stephen Frohlich stwierdził, że szpitale w kraju, mają odpowiednią pojemność i nie zostaną przytłoczone pacjentami z Covid-19. Nie ma wg lekarza nawet takiego zagrożenia, gdyż ilość miejsc na oddziałach, jest obecnie wystarczająca, nawet przy tak dużej ilości zachorowań.

Co ważne, same szpitale, mają możliwość tworzenia dodatkowych miejsc dla pacjentów, o ile występuje taka potrzeba, co zwiększa ich pojemność i możliwości leczenia.

Wg doktora Frohlicha, tworzyć można dodatkowe oddziały OIOM, ale też inne, które są potrzebne okresowo, więc obecnie, wszystkie związane z chorobami płuc.  

Dr Stephen Frohlich:

– W czasach krajowego zapotrzebowania na różne usługi dotyczące zdrowia, można stworzyć dodatkową pojemność – niezależnie od tego, czy oznacza to przekształcenie oddziału w obszar OIOM, czy też rozbudowę oddziałów oddechowych, bo wtedy można to zrobić. Nawet jeśli pracujesz w stuprocentowej wydajności, zawsze będą rzeczy, które można przenieść, procedurę, którą można wdrożyć dodatkowo na krótki okres. Zawsze są też możliwości dodania miejsca.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Od jutra wszyscy z t
Vodafone wywoła woj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian