Szokujący wzrost produkcji przemysłowej

Analitycy zszokowani nowymi danymi Głównego Urzędu Statystycznego, według którego produkcja przemysłowa w listopadzie 2021 roku wzrosła o ponad 15 proc. w skali roku. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 5,3 proc.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że produkcja przemysłowa wzrosła w listopadzie 2021 r. o 15,2 proc. rok do roku z 7,8 proc. w październiku. Tymczasem średnia prognoz analityków wskazywała na możliwość wzrostu o 8,5 proc. rok do roku, a więc aż o połowę mniej.

https://agencja-informacyjna.com/jak-przygotowac-przedsiebiorstwo-na-przemysl-4-0/embed/#?secret=ViKcQUe1zB

Z informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w listopadzie 2021 roku wzrost produkcji (w cenach stałych) odnotowano w 31 spośród 34 działów przemysłu, m. in.: w: naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń (o 47,6 proc. w skali roku), w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych (o 28,6 proc.), metali (o 26,7 proc.), maszyn i urządzeń (o 20,4 proc.), papieru i wyrobów z papieru (o 19,9 proc.), wyrobów z metali (o 17,4 proc.).

Teraz analitycy, którzy nie doszacowali w prognozach są zachwyceni. Uważają, że dane podane przez Główny Urząd Statystyczny „to chyba największa pozytywna niespodzianka w danych o produkcji, jaką pamiętamy”, „wynik jest autentycznie rewelacyjny. Dynamika PKB w 2021 roku z łatwością osiągnie 5,5 proc. Jest jednak z czego hamować i co hamować. Inicjatywa jest teraz po stronie Rady Polityki Pieniężnej….”

Agencja Informacyjna

Agencja InformacyjnaGospodarka

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Najlepsze „33” p
Efekt zmian klimatyc