Szkoły ważniejsze niż puby

Leo Varadkar kolejny raz zasugerował, że otwarcie pubów, które zaplanowano na 31 sierpnia, może nie dość do skutku.

Wg byłego premiera, w kraju należy doprowadzić do sytuacji, w której będzie można mówić o bezpieczeństwie zdrowotnym, więc niskiej liczbie zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W związku z takim podejściem Varadkar dał sygnał, iż rząd nie jest przekonany, by celowym stało się uruchomienie pubów zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, co oznacza, iż te właśnie miejsca, mogą pozostać zamknięte nawet we wrześniu.

Wicepremier Leo Varadkar wyraził pogląd, że obecnie ważniejsze stało się, by uczniowie wrócili do szkół, a może w tym przeszkodzić np. otwarcie pubów, jako miejsc potencjalnej transmisji koronawirusa. To z kolei może wpływać na zwiększenie się ilości zachorowań na Covid-19, więc da argumenty Europejskiemu Centrum Chorób Zakaźnych, by wymagać od Irlandii zwiększenia stopnia zabezpieczeń, w tym do wprowadzenia pełnej blokady kraju.

Rząd, co już nie jeden raz podkreślał, chce uniknąć takiej sytuacji i zrobi wszystko, by nie być zmuszonym, aby zamknąć granice, a przy okazji mieszkańców kraju, również uczniów, w domach.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Kraj potrzebuje praw
Brak poszanowania pr