Szkoła w telewizorze

Z uwagi na przedłużony okres, w którym szkoły będą zamknięte, z ciekawą inicjatywą wystąpił narodowy nadawca radiowo-telewizyjny RTÉ.

Od poniedziałku 30 marca w telewizji RTÉ rusza blok programów edukacyjnych, a ten zacznie działać pod wspólną nazwą „Home School Hub”. Programy oparte się będą o wytyczne pochodzące z Ministerstwa Edukacji, a nadawane na platformach Na RTE2, RTE Player i rte.ie/learn, by zwiększyć dostęp do materiałów szkolnych.

Dzieci i ich rodzice będą mogli oglądać i pobierać materiały, które znajda się w „wirtualnej klasie”, co pozwoli na kontynuowanie nauki w domu, więc będzie wsparciem dla nauczycieli, w okresie przymusowej kwarantanny, a ta w szkołach potrwa co najmniej do 19 kwietnia.

RTÉ Home School nadawana będzie w RTÉ2 codziennie od 11:00 do 12:00, a nauczyciele przedstawią program dla trzech grup, czyli z poziomu nauczania klas 1 i 2, 3 i 4 oraz 5 i 6. Po każdym z bloków nauczyciele/prezenterzy poinformują o linkach, jakie prowadzą do materiałów szkolnych, a te także znajdować się będą na rte.ie/learn i RTE Player.

RTÉ Home School będzie też powtarzana i funkcjonować jako RTÉ Home School Extra, a nadawana będzie też o godzinie 16:15, także na kanale RTÉ2.

Inicjatywę RTÉ i nauczycieli z radością przyjął minister edukacji Joe McHugh, który zapowiedział pełne wsparcie rządowe dla tego projektu, a jednocześnie wyraził uznanie dla twórców.

Realizacją programu zajmie się RTÉ and Macalla Teo, ze wsparciem Mary Immaculate College.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Podziel się...
Electric Ireland –
Błędne rozumienie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish