Szef Ryanair kpi z ministra transportu. „Ten rząd nie powinien prowadzić nawet sklepu ze słodyczami”

Szef Ryanair Michael O’Leary, jako zagorzały krytyk postępowania irlandzkiego rządu w kwestiach podróży międzynarodowych, w sposób niezwykle kąśliwy, mówił o nowej „zielonej liście”.

O’Leary wytykając Micheálowi Martinowi błędy, jakie w kwestii podróży lotniczych popełnia jego rząd, skupił się w ostatniej wypowiedzi na szefie od irlandzkiego transportu, czyli ministrze Eamonie Ryanie. Na początku wiele gorzkich słów podało pod adresem samego rządu, który wg O’Leary’ego ma doprowadzać sektor lotniczy do bankructwa, a i własną ręką, likwiduje miejsca pracy.

Następnie szef Ryanir przeszedł do „zielonej listy” i czterech państw, jakie od poniedziałku będą tam widniały.

Główna ofensywa wymierzona została w Liechtenstein oraz ministra transportu Ryana, któremu O’Leary powiedział, że nie do końca zna się na swojej pracy. Otóż jak zaznaczył O’Leary, „mikropaństewko, jakim jest Liechtenstein, nie ma nawet jednego lotniska”, więc bez żadnego sensu, wciągnięto ten kraj na „zieloną listę”.

Michael O’Leary:

– Nowa lista reprezentuje niewiarygodną niegospodarność. Żart jest taki, że dwa z czterech krajów nie mają lotów z Irlandii, a jeden z nich nie ma nawet lotniska. Usunęli trzy duże kraje, które dodali w zeszłym tygodniu – Niemcy, Litwę i Polskę. Niezwykłe jest to, że w tej chwili współczynnik COVID u każdego z nich wynosi 27 na 100 000 lub mniej. Ryanair nie refunduje lotów do Niemiec w przyszłym tygodniu, ponieważ loty będą nadal działać, a także zasugerował, że ludzie będą bezpieczniejsi w Niemczech niż w Irlandii. Rząd nie jest w stanie prowadzić sklepu ze słodyczami, a wyniki podawane przez NPHET są niejednolite. Zastanawiają się też, dlaczego grozimy zamknięciem lotniska Cork i Shannon na zimę, a nasi klienci nie mogą dokonywać żadnych rezerwacji. Urzędnicy wymyślają te rzeczy na bieżąco i nie tylko Ryanair, ale także Aer Lingus i inne linie lotnicze są w ten sposób niszczone. Reakcja na te wydarzenia powinna być przynajmniej konsekwentna, aby ludzie mogli dokonywać rezerwacji… Nie ma medycznych ani naukowych podstaw do usunięcia Litwy, Polski i Niemiec z „zielonej listy” Irlandii. Czy należy założyć, że Eamon Ryan spodziewa się, iż wszyscy pojedziemy do Liechtensteinu?

O’Leary jest także przeciwnikiem lotniskowych testów na koronawirusa, a i dostarczaniem badań w tym kierunku, wykonanych na 72 godziny przed wylotem. Takie zabiegi prezes Ryanair nazywa mrzonkami.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Co dalej ze sprawą
„Każdy z nas musi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian