Szczyt pandemii w Irlandii minął. Władze medyczne odrzucają to twierdzenie

Jeden z amerykańskich uniwersytetów przeprowadził badanie dotyczące pandemii koronawirusa, a w tym twierdzi, że Irlandia, przeżywa najgorszą epidemię w swojej historii, natomiast szczyt zachorowań w Republice już minął.

Raport University of Washington wskazuje, że szczyt zachorowań w Irlandii przypadł na ubiegły poniedziałek, więc teraz sytuacja będzie wyłącznie miała się lepiej. Podobne opracowanie z początku roku obwieszczało światu, że w Irlandii życie z powodu wirusa Covid-19 straci około 400, natomiast w sąsiedniej Wielkiej Brytanii nawet ponad 66 000.

Oba badania University of Washington irlandzkie władze medyczne uznały za niewiarygodne, o czym powiedział dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan. „Szef pandemii”, jak niekiedy nazywa Holohana irlandzka prasa, dodał, że nie ma żadnych podstaw do uznania, że szczyt zachorowań w kraju minął, więc i wyniki uniwersytetu z USA, nie mogą być miarodajnym źródłem informacji.

Dr Tony Holohan:

– Badanie przeprowadzone w USA nie jest wiarygodne. To po prostu nieprawda. Ludzie nie powinni tego słuchać ani na tym opracowaniu polegać.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Coraz więcej zmarno
Stena Line planuje o
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish