Szczepionkowe nadzieje rządu

Gabinet Micheála Martina, jest przekonany, że pierwsze dawki koronawirusowej szczepionki, pojawią się w kraju już w grudniu.

Z doniesień wynika, że rząd, spodziewa się szybkich dostaw szczepionki na wyspę, a stanie się to po połowie grudnia, więc ma również plany, by pierwsze osoby poddały się szczepieniu jeszcze w tym roku. Tak stanie się w przypadku pracowników służby zdrowia i tylko oni w najbliższych tygodniach otrzymywać będą szczepionki, co zabezpieczyć ma personel szpitali, domów opieki oraz lekarzy pierwszego kontaktu przed SARS-CoV-2.

Większość personelu medycznego zaszczepić się będzie mogła dopiero w styczniu przyszłego roku, co wynika z prywatnych opinii niektórych członków gabinetu.


Cała akcja szczepień rozpocznie się w chwili, kiedy organa regulacyjne w Europie, wydadzą pozwolenie na stosowanie covidowych wakcyn, chociaż decyzje, pojawiać się mają bez zbędnych opóźnień. Wicepremier Leo Varadkar, który jest zwolennikiem szczepionek, powiedział, że spodziewa się, iż program szczepień, rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Jeden z członków grupy zadaniowej ds. wprowadzenia szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 stwierdził natomiast:

– Oczekuję, że jeśli szczepionki dotrą do kraju przed końcem grudnia, będziemy dążyć do ich rozmieszczenia w punktach dystrybucji przed końcem roku.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

Polska-IE: Udostępnij
Szczepionka nie jest
Polityka rządu –
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian