Szczepionki zmieniają się w zniewagę dla ofiar składanych przez Gardaí

Rzecznik Sinn Féin ds. sprawiedliwości Martin Kenny wezwał rząd do zmiany decyzji, aby nie traktować priorytetowo członków An Garda Síochána przy wprowadzaniu szczepień Covid-19.

Poseł Kenny powtórzył wezwania Stowarzyszenia Sierżantów i Inspektorów Gardy, którzy opisali decyzję o „nieuwzględnianiu dobrostanu i dobrego samopoczucia członków An Garda Siochána, którzy teraz pracują na 12-godzinnym dyżurach już rok”.

Przemawiając w tej sprawie, poseł Kenny powiedział:

– Od początku pandemii 12 miesięcy temu, Gardaí postawili na szali swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a co za tym idzie, ich bliskich, aby zapewnić naszym społecznościom bezpieczeństwo. Jestem przerażony, gdy słyszę, że rząd odrzucił plany wprowadzenia szczepionek i usunął wszelkie priorytety dla naszej Gardy. Fakt, że członkowie sił zbrojnych musieli dzisiaj usłyszeć tę wiadomość z mediów, zanim usłyszeli ją bezpośrednio od ministra, był kolejnym kopniakiem w zęby. Charakter pracy, którą wykonują Gardaí, naraża ich na zwiększone ryzyko zarażenia się wirusem, a ponieważ blokady nadal trwają, również zagrożenie dla ich zdrowia. Zachowania antyspołeczne wciąż rosną w wielu obszarach i słyszeliśmy o wielu przypadkach opluwania i ataków na Gardaí w trakcie ich pracy. To nie ma sensu i jest frustrujące, że ktoś bez choroby podstawowej i zdolny do pracy w domu może dostać szczepionkę przed Gardaí pracującą na samej linii frontu. Minister sprawiedliwości musi tu interweniować, stanąć w obronie członków sił zbrojnych i skłonić rząd do zmiany decyzji.

W podobnych słowach wypowiada się rzecznik Sinn Féin ds. edukacji Donnchadh Ó Laoghaire, który wezwał minister edukacji do współpracy z jej kolegami z gabinetu, aby upewnić się, że pracownicy szkół, nie zostaną pominięci podczas wprowadzania szczepień.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Zmiana w programie s
Potrzebna jest jasno
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian