Szczepionki doleciały do wyspiarzy

Po krytyce wobec rządu, któremu zarzucano nieprzemyślane decyzje, ten zadecydował, że mieszkańcy wysepek, okalających wyspę główną, nie będą musieli się na nią udawać, aby poddać szczepieniu.

Wczoraj pierwsze transporty wakcyn trafiły już do wyspiarzy i na tę doczekali się mieszkańcy wysp Aran, które położone są u wejścia do Zatoki Galway, ale i przetransportowano je na niewielki skrawek lądu Arranmore. Dostawą zajął się Air Corps, a dostarczył szczepionki, które podane zostaną wszystkim osobom powyżej 70 roku życia.

Helikopter Air Corps zrealizował dostawę w ramach rządowego planu szczepień, a kolejne dostawy, zaplanowane zostały na przyszły tydzień.

Do wyspiarzy poleciały szczepionki firmy Moderna, które trafiły do centrów opieki medycznej, jakie znajdują się na wysepkach. Podobnie dziać się będzie też w przypadku innych wysepek, by po podaniu wakcyn grupom najbardziej narażonym, rozpocząć proces szczepień reszty populacji. Druga dawka szczepionki, podana zostanie zgodnie z planem, czyli po dwóch tygodniach, a to oznacza, że mieszkańcy wysepek, najszybciej doczekają się zaszczepienia.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irlandia mogłaby ot
Poseł walczy o wyż
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian