Szczepionkę przeciw grypie należy podawać wszystkim bezpłatnie

HSE powinno rozważyć podanie każdemu mieszkańcowi Irlandii bezpłatnej szczepionki przeciw grypie, aby zminimalizować nacisk na naszą służbę zdrowia i zapobiec chorobom układu oddechowego, powiedział senator Fine Gael.

Senator Martin Conway, rzecznik Fine Gael’s Health w Seanad, wezwał również do zintensyfikowanej kampanii informacyjnej na temat korzyści płynących ze szczepionki przeciw grypie, która jest ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ zajmujemy się wpływem Covid-19 i rosnącą liczbą przypadków w nadchodzącym tygodni.

Senator Conway stwierdził:

– W ostatnich dniach słyszeliśmy, jak naczelny lekarz kraju, dr Tony Holohan, wyraża zaniepokojenie wysoką częstością występowania Covid-19 w całym państwie i we wszystkich grupach wiekowych, mówiąc, że możemy opanować ten ostatni wzrost dzięki zaszczepieniu się i przestrzeganiu podstawowych środków zdrowia publicznego. Powiedział też, że nie jest za późno, aby osoby, które obecnie nie są szczepione przeciwko Covid-19, zgłosiły się i zostały zaszczepione, ponieważ wskaźniki infekcji i hospitalizacji w tej grupie pozostają wysokie. Niektórzy lekarze stwierdzili, że trudno jest odróżnić choroby układu oddechowego, takie jak Covid i grypa, ponieważ objawy są podobne, a przypadki grypy prawdopodobnie wzrosną w bieżącym sezonie, gdy więcej osób będzie przebywać poza domem. Dlatego uważam, że tak ważne jest, aby szczepionka przeciw grypie była dostępna dla wszystkich, i to bezpłatnie. Powinniśmy również prowadzić kampanię, jaką prowadziliśmy w przypadku Covid, aby zachęcić ludzi do zaszczepienia się przeciwko grypie i zalecam ten punkt ministrowi zdrowia Stephenowi Donnelly. Szczepionka przeciw grypie ma potencjał, aby chronić osoby najbardziej narażone na poważne choroby i hospitalizacje, więc sensowne jest zapewnienie bezpłatnej szczepionki przeciwko grypie w czasie, gdy nasze szpitale znajdują się pod presją z powodu przyjęć Covid-19. Wydaje mi się, że pobieranie od ludzi opłat za szczepionkę przeciw grypie jest mądre i głupie, ponieważ korzyści płynące z bezpłatnego podania szczepionki przeciw grypie znacznie przewyższają implikacje kosztów. Odnieśliśmy ogromny sukces w programie szczepień, 92% populacji zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 i powinniśmy użyć tego, jako szablonu do podobnych publicznych kampanii informacyjnych dotyczących innych państwowych programów szczepień. Każdy powinien również zastosować wszelkie środki ostrożności, jak wielokrotnie zalecano w nadchodzących dniach i tygodniach.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Garda powinna być w
Lider Aontú widzi m