Szczepionka na ospę wietrzną musi zostać uwzględniona w Narodowym Programie Szczepień

Czas sprawić”, powiedział również poseł laburzystów, „aby szczepionka przeciw grypie będzie bezpłatna dla wszystkich”.

Rzecznik ds. zdrowia Partii Pracy Duncan Smith nalega, aby minister zdrowia dodał szczepionkę przeciwko ospie wietrznej do Narodowego Programu Szczepień, dzięki czemu będzie ona bezpłatna dla wszystkich, a nie będzie kosztować obecnie 90 €.

Ponieważ INMO w dalszym ciągu donosi o wzroście liczby przypadków chorób układu oddechowego trafiających do naszych szpitali, zastępca Smith powtórzył także wcześniejsze żądanie Partii Pracy, aby szczepionka przeciw grypie była bezpłatna dla wszystkich.

Poseł Smith powiedział:

– Szczepionka przeciwko ospie wietrznej to skuteczny sposób ochrony dzieci przed wysoce zaraźliwą chorobą. Wiemy jednak, że dla wielu rodzin barierą jest koszt szczepionki. 90 € to prawdziwa bariera dla wielu rodzin, które chcą zaszczepić swoje dzieci na ospę wietrzną. Musimy przyjąć praktyczne podejście. Najwyższy czas, aby minister dodał szczepionkę przeciwko ospie wietrznej do Państwowego Programu Szczepień, aby była bezpłatna dla wszystkich dzieci, a nie tylko tych, których na nią stać. Ospa wietrzna nie musi być nieuniknioną częścią dzieciństwa, można jej uniknąć dzięki szczepionce. Zapewnienie bezpłatnego urlopu nie tylko zmniejszyłoby liczbę zachorowań, ale także zapobiegłoby konieczności wykorzystywania przez rodziców cennego urlopu w celu wzięcia wolnego od pracy. Ponawiam także nasz coroczny apel Partii Pracy o udostępnienie wszystkim szczepionki przeciw grypie. Wiele osób, które nie kwalifikują się do bezpłatnej szczepionki, rezygnuje z jej otrzymania ze względu na koszty. Już czas, aby szczepionka przeciw grypie była bezpłatna dla wszystkich. Inwestowanie w zdrowie publiczne to jedna z najlepszych inwestycji, jakich możemy dokonać. Dodając szczepionkę przeciwko ospie wietrznej do Narodowego Programu Szczepień i udostępniając szczepionkę przeciwko grypie bezpłatnie dla wszystkich, możemy chronić nasze dzieci, osoby starsze, osoby pracujące i najbardziej bezbronnych obywateli. Środki te zmniejszą również obciążenie systemu opieki zdrowotnej i personelu. Środki te pomogłyby chronić zdrowie publiczne, zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej i zaoszczędzić pieniądze rodzin. Wzywam ministra do podjęcia działań w tych ważnych kwestiach, szczególnie przed sezonem grypy zimowej.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Labour Party

Photo by Mufid Majnun on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Antyterroryści chro
Jan Tomaszewski: Chc