Szczepionka jest nadzieją rządu

Wczorajsze orędzie premiera Micheála Martina, było niczym innym, jak dawaniem nadziei, bo konkretów było tam mało.

Jak zwykle wkradł się do wystąpienia szefa gabinetu temat przewodni i oprócz dat, które podał premier, wypowiedź krążyła wokół szczepionek. Wg rządu, jedyną możliwością wyjścia z pandemii, jest szeroki program szczepień, co pozwoli na powrót do normalności, a zawiera się w programie „Odporność i Odbudowa po Covid-19 – 2021”. To z jednej strony drogowskaz, jaki wyznaczać będzie kolejne działania na poziomie krajowym, ale i swoiste wezwanie, że o ile chcemy swobodnie podróżować po kraju, jeździć na zagraniczne wakacje i odwiedzać rodziny mieszkające w innych państwach, to nie pozostaje nam nic innego, jak przyjąć wakcynę.

Premier dużo mówił też o potrzebie przyspieszenia samego programu szczepień, spodziewa się, że tak się stanie i jeszcze przed połową roku, pokaźna grupa osób w kraju, zostanie zaszczepiona. Do tego czasu, należy mieć na uwadze jedno z wypowiedzianych przez Micheála Martina stwierdzeń, a brzmiało:

– Program szczepień całkowicie zmieni krajobraz i przekształci dostępne nam, jako społeczeństwu, możliwości ponownego otwarcia i odnowienia naszego kraju.

Niezależnie od tego, ponownie nie otrzymaliśmy żadnej informacji, jak traktować się będzie osoby zaszczepione, więc, czy będą one mogły korzystać z większej ilości swobód, a premier dodał, że do kwietnia, to o obniżeniu poziomu ograniczeń, możemy zapomnieć, by następnie z aptekarską precyzją, ewentualnie, dawkowano nam to, czego nam najbardziej brakuje.

Prezentację premiera skrytykowała opozycja, która zarzuca szefowi rządu, iż w programie, jaki przedstawił, brak jest konkretnych celów, jakimi kierować się będzie gabinet, a i w jaki sposób ma zamiar wprowadzić szeroki program szczepień. Wg opozycji, to kolejna informacja rządu, która nie mówi nam nic, a ma być jedynie światełkiem na końcu tunelu.

Na marginesie: Premier postraszył też, że z podobnym poziomem zakażeń, jaki obserwujemy obecnie, możemy mieć również do czynienia przyszłej zimy.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Polish unemployment
Rząd jest jakoby na
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian