Szczepionka jest już w Irlandii

Minister zdrowia Stephen Donnelly poinformował dzisiaj, że pierwsza partia szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, dotarła już do Irlandii.

To znaczący i pozytywny krok naprzód po bardzo trudnym roku”, powiedział Donnelly, który przypomniał, że szczepienia w Irlandii rozpoczną się już w najbliższą środę. Obecnie, mówił dalej minister Donnelly, szczepionki przechowywane są w bezpiecznych miejscach, zgodnie ze specyfikacją i warunkami, w jakich powinny się znajdować.

Wg producenta dostarczonej do Irlandii partii, szczepionka wykonana została w technologii genetycznej mRNA, co oznacza, że musi być przechowywana w temperaturze ok. -70 stopni Celsjusza.

Minister zdrowia jest przekonany, iż produkt jest w pełni przydatny, a został „rygorystycznie przebadany przez Europejską Agencję Leków i uznany za bezpieczny oraz skuteczny. To ogromne osiągnięcie społeczności naukowej i medycznej. Ta szczepionka uratuje wiele istnień”, dodał Donnelly.

Wcześniej o szczepione i rozpoczynających się wkrótce szczepieniach, na Twitterze, pisał premier Micheál Martin, który uważa:

– To dzień wielkiej nadziei, gdy zbliżamy się do 2021 r., osoby pracujące w naszej służbie zdrowia zasługują na ogromne uznanie, ponieważ szybko i bezpiecznie rozpoczną działania na rzecz osób najbardziej narażonych w naszym społeczeństwie.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter-MichealMartin/StephenDonnelly/RTE

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian