Szczepionka AstraZeneca, nie działa na wszystkich

Władze medyczne Niemiec poinformowały, iż wydały zalecenie, aby szczepionki produkowanej przez AstraZeneca, nie stosować u osób powyżej 65 roku życia.

Niemiecka Komisja ds. Zdrowia ustaliła, że szczepionka AstraZeneca, może nie być wystarczająco skuteczna, więc nie należy podawać jej osobom starszym, które najczęściej narodzone są na zakażenie korona wirusem, a i ciężej przechodzą stan chorobowy. Dlatego wydano zalecenie, żeby szczepionka Covid-19 AstraZeneca, nie była podawana seniorom.

Niemieckie służby medyczne, nie podały jednocześnie żadnych dowodów na poparcie swojego twierdzenia, ani nie zgłoszono żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa preparatu.

Co ciekawe, staje to w sprzeczności z decyzją władz medycznych Wielkiej Brytanii, które podają szczepionkę AstraZeneca osobom starszym, również w podeszłym wieku, a nie obserwuje się do tej pory, aby brytyjska szczepiona, miała osłabione działanie w grupie wiekowej 65+.

*

Teoretycznie może być też tak, że właśnie rozpoczęła się szczepionkowa wojna, a Niemcy, Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi, promować będą swoje szczepionki, jednocześnie zasiewając wątpliwości.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij
Zaszczepiono już po
LEKARKA FAŁSZOWAŁA
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian