Szczepienia za zgodą rodziców

Szef HSE dr Paul Reid poinformował, że w przyszłym miesiącu, szczepionka przeciwko koronawirusowi, zaoferowana zostanie osobom w wieku 16 i 17 lat.

Wg Reida, szczepienia osób nieletnich, które mają rozpocząć się w sierpniu, wymagać będzie działań specjalnych, więc w tych przypadkach, wymagana będzie zgoda rodziców lub opiekunów osób niepełnoletnich. Co podkreślił dr Reid, w Irlandii nie ma wielu osób, które deklarują, że nie będą szczepić nastolatków, bo odsetek jest stosunkowo niski, a w niektórych krajach europejskich, wynosi już w przypadku młodzieży 80% odmów.

Do tej pory nie podjęto jeszcze decyzji w zakresie szczepienia dzieci i młodzieży młodszej, więc w wieku 12 – 15 lat, a Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień, dopiero zajmie się tą sprawą, czyli zalecenie może pojawić się w przyszłym miesiącu.

Aktualnie w Irlandii 66% osób zostało już w pełni zaszczepionych, a 77% otrzymało jedną dawkę covidowej szczepionki, natomiast w tym tygodniu, podanych zostanie 300 000 pojedynczych dawek. Najwięcej osób w pełni zaszczepionych jest teraz w grupie wiekowej 60 – 69 lat, czyli 95%, a najmniejszy odsetek stanowi grupa wiekowa 30 – 36 lat i jest to 76%.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pogoda zmieniła pla
Studenci nie muszą